Niestety, nie udało się awansować naszym gimnazjalistom, grającym w młodzikach Nielby Wągrowiec, do czołowej ósemki Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej. W ostatani weekend wzięli udział w półfinałach Mistrzostw Polski, które odbyły się w Poznaniu. Pomimo wygranej z gospodarzami MKS Poznań (25-22) i z jeszcze aktualnym wicemistrzem kraju, zespołem z Gorzowa (23-22) w kolejnym meczu – niestety – znowu trafili na zespół z Bydgoszczy. Zarówno w ćwierćfinałe, jak i teraz w półfinale nasi chłopcy ponieśli porażkę z tym zespołem (13-22). Nie ma co załamywać rąk – twierdzi trener zespołu Dariusz Andrzejczak – najpierw chcieliśmy awansować do najlepszej ósemki w Wielkopolsce, potem sukcesem była najlepsza czwórka, a już wicemistrzostwo i awans do ćwiercfinału i dalej do półfinału to nielada sukces. Przed nami następne cele – kontynuuje. Już w lipcu wyjazd na światowy festiwal piłki ręcznej, który odbędzie się we Włoszech. Wyjazd w całości finansowany jest przez rodziców. Jednak drużyna cały czas szuka sponsorów, a na ich loga czekają nowe, jeszcze puste dresy zawodników. Chłopcy, którzy reprezentują nasze gimnazjum, uczą się w klasie IIe o profilu piłki ręcznej.

Comments are closed.