Jak nie czytam, jak czytam

Uwaga Rodzice!

      W związku z tym, że rok szkolny 2015/2016 to rok rozwijania kompetencji czytelniczych oraz upowszechniania czytelnictwa wśród uczniów, nasze Gimnazjum wspólnie z 1 Liceum Ogólnokształcącym jest organizatorem akcji „Jak nie czytam, jak czytam”.

Szczegóły: www.czytamy.org

      10 czerwca o godz. 10.00 uczniowie z całej Polski zbiorą się w swoich szkołach lub innych miejscach kultury masowej i będą wspólnie czytać – każdy to, na co ma ochotę. Chcemy pokazać opinii publicznej, że młodzież czyta więcej, niż dorośli, a szkoła to najlepsze miejsce do upowszechniania czytelnictwa. Impreza dla uczniów wszystkich szkół wągrowieckich odbędzie się w wyżej wymienionym terminie i czasie na Rynku.

Zapraszamy Rodziców do wzięcia udziału w Imprezie – do „walki” z fatalnymi wskaźnikami czytelnictwa wśród dorosłych i młodzieży.

      Również w naszej szkole młodzież wraz z nauczycielami weźmie udział w akcji czytania książek, która będzie miała miejsce w klasach w czasie trwania trzeciej lekcji. Kochani, przynieście książki o tematyce związanej z nauczanym przedmiotem. Porozmawiajcie z nauczycielami, którzy mają z Wami lekcje od 9.50. I … czytajmy, czytajmy, czytajmy, a swoją postawą zachęcajmy innych do wchodzenia w świat książek.

Comments are closed.