PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY był w SP1 ŚWIĘTEM MATEMATYKI

21 marca, czyli w PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY, obchodziliśmy w naszej szkole ŚWIĘTO MATEMATYKI pod hasłem “MATEMATYKA KRÓLOWĄ NAUK”.

Jako pierwszy odbył się w tym dniu Międzynarodowy Konkurs Matematyczny “Kangur”, w którym wzięło udział ponad 50 uczniów z klas 4-7. Koordynatorem konkursu była p. Anna Kaczanowska.

Następnie wszyscy spotkaliśmy się w holu głównym szkoły. Na wstępie pani wicedyrektor przywitała wszystkich miłymi słowami, a grupa taneczna KEEP zaprezentowała występ taneczny według choreografii p. Anny Żelazowskiej. Dekorację i aranżację przygotowała p. Beata Kantorska. Plakaty i hasła wprowadziły wszystkich w niezwykły klimat Święta Matematyki. Społeczność szkolną przywitali także: Maria Skłodowska-Curie i Piotr Curie, wyjątkowi nobliści w dziedzinie nauk ścisłych, w postacie których wcieliły się w eleganckich, wytwornych strojach z tamtych czasów uczennice Kaja Śmigielska i Maria Giza  z klasy 5d. Prelekcję na temat wynalazcy lampy naftowej oraz twórcy przemysłu naftowego Ignacego Łukasiewicza wygłosił uczeń kl. 5d Franciszek Piekutowski.

W tym dniu odbyły się konkurencje matematyczne dla wszystkich klas: Kahoot, podchody matematyczne, łamigłówki, filmy o symetrii, wykonanie plakatów o tematyce: “Matematyka w życiu codziennym”. Wszystkie niezwykłe prace klas można obejrzeć w holu głównym szkoły, a także w załączonej prezentacji.

Duża grupa osób przebrała się za słynnego matematyka, naukowca lub symbol matematyczny. Najliczniej przebrane były dwie wyróżnione klasy: 4d oraz 6a.

We wszystkich konkurencjach, przy wykonywaniu zadań zaangażowani byli także wychowawcy, a ostateczne zwycięstwo zdobyły klasy: 4b, 5e, 6d, 7a.

Gratulujemy i dziękujemy za towarzyszące nam wszystkim emocje.

Tego dnia także uczniowie klas 1-3 pod czujnym okiem wychowawców rozwijali swoją kreatywność i wyobraźnię, budując roboty, maszyny i rakiety z papieru kartonowego. Uczniowie wykonali także przepiękne kolorowe dywany ozdobione figurami, cyframi i znakami matematycznymi. Pomocą i wsparciem obdarzyli dzieci ich Kochani Rodzice.

Wszystkie niezwykłe prace można obejrzeć w holu głównym szkoły, a także w załączonej prezentacji.

To był również czas podziękowań i wyróżnień. Za wykonanie prac i zadań wszyscy uczniowie otrzymali zasłużone dyplomy i upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

Pomysłodawczynią ŚWIĘTA MATEMATYKI w klasach 1-3 była pani wicedyrektor Jolanta Eitner.

Na zakończenie Święta Matematyki ogłoszono wyniki Szkolnego Konkursu Matematycznego, w którym brało udział ponad 50 uczniów klas 4-7. Konkurs przygotowały: p. Monika Kołos i p. Anna Żelazowska.

Nagrody zostały zakupione przez Radę Rodziców SP1. Korony – tytuł króla matematyki wręczyła p. wicedyrektor Agnieszka Zink

WYNIKI  KONKURSU :

Klasy 4 :

• 1 miejsce:  Nadia Kasprzak 4c
  • 2 miejsce: Barbara Trytt 4c , Gabriela Poprawska 4c
  • 3 miejsce: Dawid Pieczyński 4b

Klasy 5 :

• 1 miejsce:  Dawid Skrentny 5d
  • 2 miejsce: Maksymilian Gruszecki 5d, Antoni Jessa 5d
  • 3 miejsce: Kaja Śmigielska 5d

Klasy 6 :

• 1 miejsce:  Maja Surdyk 6a
  • 2 miejsce:  Kiril Shchebietiuk 6a
  • 3 miejsce:  Lena Zimna 6d, Hubert Grabowski 6d

Klasy 7 :

• 1 miejsce:  Wojciech Łakomy 7b
  • 2 miejsce:  Jakub Kuźniarek 7a
  • 3 miejsce:  Antonina Banaszak 7b

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

To był niezwykły i niezapomniany dzień wrażeń, a nasze roześmiane buzie świadczyły o bardzo dobrej zabawie. Tylko w naszej szkole tak bardzo dużo się dzieje!

Pomysłodawczynią i koordynatorem ŚWIĘTA MATEMATYKI w klasach 4-7 była p. Anna Kaczanowska.

Dziękujemy Dyrekcji, Radzie Rodziców nauczycielom i naszym uczniom za wielkie zaangażowanie i pomoc.

Nauczyciele, którzy zaangażowani byli w przedsięwzięcie w dniu 21 marca 2024r.: Anna Kaczanowska, Marcin Budka, Monika Kołos, Anna Żelazowska, Jagoda Nowak i Beata Kantorska.

Panu Wojciechowi dziękujemy za nagłośnienie całej uroczystości.

Z całego serca dziękujemy WSZYSTKIM za pomoc, realizację i mile spędzony czas!