Świetlica

Świetlica jest czynna od godz. 6:45 do 7:45 oraz od 11:30 do 16:30. Korzystają z niej uczniowie dojeżdżający i dowożeni do szkoły, nieuczestniczący w lekcjach religii, zwolnieni z lekcji w-f lub nauki pływania na basenie, oczekujący na zajęcia pozalekcyjne albo na odbiór przez rodziców. W roku szkolnym 2019/2020 w szkole funkcjonują cztery świetlice: dwie dla klas pierwszych, jedna dla klas drugich oraz jedna dla klas III-VII.

Uczniowie w świetlicach mogą odrabiać lekcje, korzystać z gier świetlicowych, rysować, malować, układać puzzle i układanki, oglądać bajki oraz edukacyjne programy telewizyjne, bawić się lub odpoczywać na dywanie. Wszystkie świetlice wyposażone są w dużą ilość różnorodnych gier, klocków konstrukcyjnych oraz edukacyjnych, puzzli, a także sprzętu sportowego typu hula-hop, ringa, skakanki czy piłki. Podczas sprzyjających warunków pogodowych dzieci przebywające w świetlicy spędzają czas na przyszkolnym placu zabaw. Podczas niepogody biorą udział w różnego rodzaju zajęciach plastycznych, (przygotowują prace plastyczne na konkursy lub jako upominki dla bliskich), muzycznych, czytelniczych, ruchowych.