XXIV Ogólnopolski Festiwal “Przebój Mamy i Taty”

      W minioną sobotę, 14 listopada 2015r. odbyła się w Sieradzu gala finałowa XXIV Ogólnopolskiego Festiwalu "Przebój Mamy i Taty". Na scenie Teatru Miejskiego wystąpili wokaliści z całej Polski wyłonieni w drodze przesłuchań.  Wszyscy wykonawcy prezentowali się w grupach wiekowych. Do ścisłego 12- osobowego finału zakwalifikowała się uczennica naszego gimnazjum Maja Babiaczyk. Majka zaśpiewała piosenkę z repertuaru Starego Dobrego Małżeństwa "Czarny blues o czwartej nad ranem". Jury – Anna Stankiewicz – wokalistka, Janusz Strobel – gitarzysta oraz dyrektor Sieradzkiego Centrum Kultury – Romuald Erenc po wysłuchaniu wszystkich prezentacji finałowych zwróciło uwagę na dobór utworu, jego zrozumienie i interpretację. Maja od trzech lat śpiewa w chórze NO NAME pod kierunkiem p. Lucyny Walewskiej- Jastrząbek.  Systematycznie uczestniczy w próbach chóru przygotowujących  do występów, m.in dla społeczności szkolnej, a także dla mieszkańców Wągrowca i okolic. Z powodzeniem reprezentuje szkołę na solowych konkursach  wokalnych, a przy tym jest niesamowicie skromną i wrażliwą dziewczyną.

Comments are closed.