Nasze mydło pojechało do Afryki

      Dnia 5 listopada br. zakończyła się w naszym gimnazjum akcja  „Podaj mydło!”. Zebrano łącznie 310 kostek mydła! Do zbiórki włączyli się uczniowie wszystkich klas, wychowawcy oraz nauczyciele. Wolontariusze zbierali mydło, liczyli je i pakowali. Zebrane przez nas mydła pojechały z transportem humanitarnym do Afryki, do Kamerunu, gdzie w misyjnych szkołach dzieci będą nabierały nawyków dbania o higienę osobistą i o profilaktykę wielu chorób zakaźnych. Organizatorem akcji „Podaj mydło!” jest Fundacja Redemptoris Missio, z którą już wolontariat wielokrotnie już współpracował. Najwięcej mydła zebrały klasy:

I miejsce – klasa 3a , 31 kostek mydła

II miejsce – klasa 3 h, 30 kostek mydła

III miejsce – klasa 1d, 23 kostki mydła

     Wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy wsparli akcję „Podaj mydło!” serdecznie dziękujemy, szczególnie zaś dziękujemy naszym wolontariuszom za zorganizowanie i przeprowadzenie akcji w gimnazjum.
      Równocześnie z akcją „Podaj mydło!”  prowadzona jest w naszym gimnazjum akcja „Kup pan szczotkę!”. Polega ona na zbiórce szczoteczek i past do zębów, które wolontariusz fundacji „Redemptoris Missio, stomatolog Krzysztof Gniazdowski, zawiezie jesienią do Kamerunu. Udaje się on tam już po raz drugi, by przez 2 miesiące leczyć zęby najuboższym mieszkańcom tego kraju.  W szkole akcję „Kup pan szczotkę!” prowadzi ksiądz Łukasz Goroński oraz nasi wolontariusze.

 

Comments are closed.