Projekt “Przyjaciel czy Wróg? – rzecz o soli kamiennej”

      Zespół projektowy w składzie: Sebastian Królak, Samuel Nowak, Adrianna Senger, Maks Filut, Mikołaj Hermann, Dawid Nguyen, Anita Janacz, Mikołaj Nowicki, Michał Kliszewski, Ewelina Ciemna i Artur Jaśkowiak pod opieką pani Lidii Muszyńskiej bierze udział w projekcie "eSzkoła – Moja Wielkopolska". W ramach tego projektu uczniowie zajmują się następującym problemem:  Czym tak naprawdę jest sól? Białą śmiercią, substancją konserwującą, minerałem, lekarstwem dla cierpiącej duszy, natchnieniem dla poetów, złodziejem wody dla rośliny, zimowym niezbędnikiem drogowca, środkiem płatniczym, składnikiem materiałów pirotechnicznych czy tylko przyprawą? Głównym celem projektu jest określenie roli soli kamiennej jako substancji na co dzień obecnej w życiu człowieka, przeanalizowanie obszarów, w których wykorzystanie jej jest dla człowieka korzystne i tych, w których sól szkodzi lub utrudnia życie.

Link do strony projektu: http://www.eszkola-wielkopolska.pl/eszkola/projekty/gimnazjum1-wagrowiec/przyjaciel_czy_wrog/

Comments are closed.