Projekt “Wiele tajemnic w jednej kropli”

      Grupa uczniów z klasy 2g, w skład której wchodzą: Cyprian Bartkowiak, Martyna Berdych, Daniel Każmierczak, Kinga Kłos, Hubert Jezierski ,Filip Michałek ,Michalina Pietrykowska, Marta Pawłowska, Paulina Olejniczak, Adam Rybicki, Eryk Taszarek, Martyna Senger pod opieką pani Marii Rękosiak bierze udział w projekcie „eSzkoła – Moja Wielkopolska” realizowanym  przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w partnerstwie z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Ogólnopolską Fundacją Edukacji Komputerowej.
      "Wiele tajemnic w jednej kropli" to tytuł projektu, w ramach którego uczniowie chcą zwrócić uwagę na to, jak ważnym aspektem życia jest woda. W swoim projekcie omówią znaczenie wody w życiu codziennym człowieka oraz stosowanie jej podczas procesów technologicznych, przemysłowych i rolniczych. Realizując projekt, będą próbowali szukać odpowiedzi na pytania: Czy możliwe jest życie bez wody? Czy mamy świadomość, że nie można zużywać bezsensownie wodę? Czy trafne jest określenie: ”Woda to dar”? Gimnazjaliści chcą sprawdzić jej pozytywny i negatywny wpływ na różne obszary naszego życia. Inspiracją do tak ciekawej tematyki projektu stały się słowa Alberta Einsteina :  „Ludzie są jak morze, czasem  łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jednak tylko woda”.  

Link do strony projektu: http://www.eszkola-wielkopolska.pl/eszkola/projekty/gimnazjum1-wagrowiec/wiele_tajemnic_w_jednej_kropli/

   

Comments are closed.