Projekt „Koniec świata!?”

      Uczniowie klasy II h: Wiktor Szczepanowski, Kacper Śróda, Aleksander Kotecki, Anna Białecka, Zuzanna Przybył, Joanna Rohde, Jagoda Ciężka, Sybilla Brylińska, Sandra Kraszewska, Aleksandra Górska, Weronika Pędzińska i Anna Klonskowska pod opieką pana Waldemara Hoffmanna biorą udział w projekcie "eSzkoła – Moja Wielkopolska" realizowanym przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w partnerstwie z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Ogólnopolską Fundacją Edukacji Komputerowej.
       Swój projekt realizują pod tytułem „Koniec świata!?” w nawiązaniu do słów wypowiedzianych przez wielkiego uczonego Alberta Einsteina: „Jeśli z Ziemi zniknie pszczoła, człowiekowi pozostaną tylko cztery lata życia; nie ma więcej pszczół, nie ma więcej zapylania, nie ma więcej roślin, nie ma więcej zwierząt, nie ma więcej ludzi…”. Próbują więc dociec, czy słowa uczonego mogą być prawdziwe i czy grozi nam koniec świata?
       Gimnazjaliści w swoim projekcie zajęli się problematyką związaną z wymieraniem pszczół, ich rolą w środowisku i sposobami ich ratowania. Aby ratować owady zapylające skonstruowali hotel, który umieszczony został przed budynkiem Starostwa w Wągrowcu. W planach mają stawianie kolejnych hoteli, ponieważ chcą, aby jak najwięcej osób dowiedziało się, co można zrobić, aby ratować nasze środowisko.

Link do strony internetowej projektu:

http://www.eszkola-wielkopolska.pl/eszkola/projekty/gimnazjum1-wagrowiec/koniec_swiata/

O projekcie można również przeczytać artykuł klikając na poniższy link:

http://wagrowiec.naszemiasto.pl/artykul/starostwo-wagrowiec-nietypowy-hotel-pod-wagrowieckim,2248660,t,id.html#33600835767f1dcb,1,3,6

Comments are closed.