Niezwykła lekcja biblioteczna

W piątek 15 marca uczniowie klasy 2a wzięli udział w lekcji bibliotecznej pt. „Historia szkolnictwa w Starej Klasie się skrywa”, która miała miejsce w Bibliotece Pedagogicznej w Wągrowcu. Zajęcia poprowadził p. Łukasz Smorczewski, który wprowadził uczniów w ramy czasu międzywojennego, przybliżając sylwetki przywódców II RP. Dzieci miały okazję zobaczyć ówczesne przybory szkolne: króciutki ołówek – symbol kryzysu ekonomicznego lat 20. i 30. XX wieku, piękne skórzane plecaki czy paski, za pomocą których uczniowie nosili na plecach podręczniki i zeszyty, a także dawną metodę dyscyplinowania uczniów – szczeplinę. Najwięcej radości sprawiły uczniom ćwiczenia kaligraficzne z użyciem gęsich piór, stalówek oraz atramentu. Dzieci zasiadły także do maszyny do pisania.

Serdecznie dziękujemy Panu Łukaszowi za ciekawe i bardzo wartościowe zajęcia.

Comments are closed.