Konkurs wiedzy o Polsce i Polakach

      Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości 31 10 2018 r. w naszej szkole odbył się międzyklasowy konkurs wiedzy o Polsce i Polakach. Pytania konkursowe przygotowała Maria Strzyżyńska i Lucyna Walewska-Jastrząbek.  Do zawodów przystąpiło 6 drużyn  z klas gimnazjalnych, każda z drużyn odpowiedziała  na 8 pytań z takich dziedzin jak „Geografia Polski”, „ Historia Polski”, „Literatura Polski”, „Słynni Polacy”, „Sport”, „ Muzyka, sztuka, architektura”.  Każda z drużyn odpowiadała na pytanie z kategorii którą dla siebie wybrała w danej rundzie. Po zaciekłej i wyrównanej walce komisja konkursowa w składzie Krzysztof Malak, Waldemar Hoffmann i Kinga Muszyńska – Greser wytypowała trzy pierwsze miejsca:

I miejsce reprezentanci klasy 3a Adam Bach, Piotr Mucha – chłopacy odpowiedzieli bezbłędnie na wszystkie 8 pytań.

II miejsce reprezentantki klasy 3f Olga Kołodziejczyk, Wiktoria Potapenko

III miejsce reprezentacji klasy 3e Mikołaj Szygenda, Patryk Święch

Comments are closed.