Uroczystość Ślubowania i Pasowanie na ucznia

      Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wągrowcu są pełnoprawnymi uczniami. W dniu 26 października 2018 r., odbyła się uroczystość Ślubowania i Pasowanie na ucznia. Dzieci klas pierwszych przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego pod okiem swoich wychowawczyń: Pani Marii Rękosiak, Pani Ilony Łaszewskiej, Pani Małgorzaty Relis-Krenc i Pani Krystyny Pijanowskiej. Uczyły się dzielnie wierszy, podstaw matematyki, piosenek, języka angielskiego, a także wytrwale ćwiczyły podczas prób.

      W uroczystości wzięli udział rodzice, dyrekcja, nauczyciele i pracownicy szkoły. Po zakończeniu części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor Alina Machy wraz z Panią Wicedyrektor Jolantą Eitner dokonały symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając kredką – jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Był to niezwykły moment dla uczniów, ich rodziców, także Pani dyrektor nie kryła wzruszenia. Na zakończenie uczniowie otrzymali upominki. Były to piękne, kolorowe zakładki do książek, które przygotowali uczniowie w świetlicy szkolnej pod bacznym okiem pani  Koroliny Gąsiorek- Burdelskiej. Po zakończeniu części artystycznej pierwszoklasiści  pozowali do pamiątkowych zdjęć. Wspólnie z wychowawcami i rodzicami udali się do klas, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

      W przygotowaniu uroczystości pomogli uczniowie klasy 3c i 3d  gimnazjum, pani A. Kasper a nad nagłośnieniem czuwał pan W. Andrzejewski.

      Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

 

 

 

 

 
Comments are closed.