Apel z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości

      ,,Moja Polska Niepodległa” – takie hasło przyświecało nam dzisiaj podczas uroczystego apelu, przygotowanego z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

      W ramach obchodów uczniowie klas gimnazjalnych wraz z wychowawcami przygotowali ekspozycje tematyczne, które można było obejrzeć w holu szkoły: ,,Wągrowiec wczoraj i dziś” (kl. 3d), ,,Polscy naukowcy stulecia” (kl. 3b), Polska muzyka stulecia” (kl. 3f), ,,Wynalazki wolnej Polski” (kl. 3a) oraz ,,Sławne Polki” (kl.3c). Klasa 3i wykonała 9 lapbooków pt. ,,Polska – mój kraj”. Jest to rodzaj własnoręcznie wykonanej książki, łączącej wiedzę na określony temat. Istotą lapbooka są skrytki i artystyczna kompozycja.  Klasa 3g zajęła się wystrojem szkoły i przygotowała scenografię do montażu słowno – muzycznego.

      W bibliotece szkolnej zaprezentowane zostały dwie wystawy: ,,A to Polska właśnie” oraz ,,Krótka droga Polski do niepodległości”.

      Ponadto zorganizowano: konkurs plastyczny dla klas pierwszych i drugich pt. ,,Moja Ojczyzna”, konkurs plastyczny dla gimnazjalistów pt. ,,… A to Polska właśnie” oraz konkurs Wiedzy o Polsce i Polakach.

      Zwycięzcom wręczono dyplomy i medale przygotowane specjalnie na tę okazję.

      O godzinie 11:11. zgromadziliśmy się ponownie w holu szkoły i wspólnie z 24 tysiącami szkół w Polsce oraz 900 szkołami polonijnymi na świecie zaśpiewaliśmy cztery zwrotki ,,Mazurka Dąbrowskiego”.

      Arkady Fiedler w powieści ,,Dywizjon 303 napisał: ,,Bycie Polakiem to stan umysłu …”. Bądźmy, więc Polakami i piszmy jak najpiękniejszą kronikę naszej Ojczyzny.

      Dzisiejszą uroczystość oraz imprezy towarzyszące przygotowali uczniowie pod kierunkiem nauczycieli: L. Walewskiej Jastrząbek, A. Żelazowskiej, A. Kłos, M. Strzyżyńskiej, A. Staniszewskiej, D. Kaniewskiej, T. Rydz, M. Relis Krenc, I. Łaszewskiej, K. Pijanowskiej, M. Rękosiak, A. Szmani, J. Chudzińskiej, L. Muszyńskiej, K. Greser, K. Malaka, W. Hoffmanna.

Comments are closed.