Jakub Muszyński laureatem Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego!

      Uczeń klasy 2a, Jakub Muszyński został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego. Finał konkursu odbył się 4 marca w Zespole Szkół Zawodowych nr 6  im. J. Lelewela w Poznaniu, uczestniczyło w nim 99 uczniów z całego województwa. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą teoretyczną z zakresu geografii Polski i Europy oraz szczegółową znajomością mapy Polski. Jakub uzyskał 45,5 pkt, na 50, aby zostać laureatem konkursu wystarczyło zdobyć 42 pkt. Sukces Kuby jest tym większy, że jest on uczniem drugiej klasy, a etap wojewódzki wymagał wiedzy z zakresu klasy trzeciej. Tytuł laureata konkursu wojewódzkiego zwalnia ucznia z odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego. Do konkursu przygotowała Jakuba pani Alicja Dzwoniarska.

Comments are closed.