Inscenizacja upamiętniająca uchwalenie Konstytucji 3 Maja

      Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja w środę, 10 maja, w Gimnazjum nr 1 odbyła się uroczystość szkolna. Na godzinach wychowawczych dla oddziałów 1-3, klasa IIIb przygotowała inscenizację upamiętniającą uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Należy nadmienić, iż scenariusz został napisany przez uczennicę Weronikę Stawicką. W trakcie uroczystości gimnazjaliści przedstawili rys historyczny w formie inscenizacji. Klasa 3b chętnie zaprezentowała namiastkę swoich zdolności aktorskich. Całość uczniowie wzbogacili o prezentację multimedialną oraz utwory muzyczne wykonane przez Angelę Zamorską i Agatę Kądzielawę. Duży wkład w reżyserię przedstawienia miał Franek Piekutowski.
      Uczniowie IIIb dziękują nauczycielom za pomoc w przygotowaniu uroczystości: p. D. Bąkowi, A. Kłos, M. Rękosiak, p. E. Bąk oraz p. W. Andrzejewskiemu.

Comments are closed.