W sobotę, 6 maja, w naszej szkole odbyła się MAJÓWKA dla przyszłych uczniów Szkoły Podstawowej nr 1. Mimo brzydkiej pogody przybyło wielu rodziców wraz z dziećmi, które od września br. rozpoczną naukę w tym budynku. Pani Dyrektor Danuta Kaniewska powitała gości i zaprosiła do wspólnej  zabawy. Dzieci uczyły się m. in. tańca irlandzkiego oraz piosenki, której treść ilustrowały ruchem. Wraz z rodzicami, wykorzystując stopy i dłonie, zaprezentowały burzę, deszcz i ulewę. Następnie uczeń klasy III naszego gimnazjum pokazał kilka ciekawych sztuczek magicznych. Eksperymenty fizyczne z balonami to kolejny ciekawy element majówki, w którym chętnie pomagały przyszłe pierwszaki, a na zakończenie pokazów każdy mógł wybrać sobie balonowego zwierzaka, kwiatek czy szablę. Poźniej na szarych arkuszach papieru dzieci rysowały wiosnę, a na dziedzińcu szkolnym puszczały bańki mydlane. Uczestniczyły też w zajęciach sportowych w hali. Na zakończenie było wspólne grillowanie przy muzyce.

Zajęcia zostały przygotowane przez nauczycieli oraz uczniów naszej szkoły, którzy przebrani za postaci z bajek, współuczestniczyli we wszystkich zabawach i zajęciach sportowych. Zapraszamy do NASZEJ SZKOŁY!!!