Dzień Kobiet i rozpoczęcie projektu “Mistrzyni Szymborska” w SP1

Ustanowienie przez Senat RP roku 2023 rokiem Wisławy Szymborskiej to wspaniała okazja do upamiętnienia osiągnięć wybitnej noblistki.

W ramach realizowanych do końca roku szkolnego przedsięwzięć odbędą się liczne konkursy inspirowane sylwetką i twórczością poetki, wystawy biograficzne oraz montaże słowno–muzyczne. Nie zabraknie też wykonanych przez uczniów prac plastycznych i graficznych, fotografii, prezentacji multimedialnych oraz animacji komputerowych. Wkrótce na stronie szkoły ukażą się szczegółowe informacje dotyczące przebiegu i realizacji wszystkich działań.

07.03.2023r odbył się apel z okazji DNIA KOBIET oraz uroczyste rozpoczęcie ogólnopolskiego projektu Mistrzyni Szymborska w naszej szkole. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny poświęcony twórczości pierwszej damy polskiej poezji, przedstawili ciekawostki z życia Wisławy Szymborskiej, recytowali wiersze, limeryki oraz lepieje. Chór “No Name” pod kierownictwem pani Lucyny Walewskiej-Jastrząbek zaśpiewał i zachwycił publiczność utworem “Nic dwa razy się nie zdarza”. Występ uświetnił także zespół taneczny “Keep” pod kierownictwem pani Anny Żelazowskiej.

Dekoracje przygotowała pani Beata Kantorska.

Koordynatorem występu była pani Jagoda Nowak.

Comments are closed.