Dzień Wiosny w “Jedynce”

Wtorek 21 marca był w Szkole Podstawowej nr 1 wyjątkowym dniem. To przede wszystkim pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, choć nie tylko. Po kilku miesiącach oczekiwań nastąpiło oficjalne otwarcie sali gimnastycznej. W uroczystym apelu przygotowanym z tej okazji brała udział społeczność szkolna oraz zaproszeni goście. Występ zespołu KEEP, solistki Laury Mendel, mażoretek oraz gimnastyczek wprowadził odbiorców apelu w pogodny nastrój. W wyremontowanej sali gimnastycznej odbył się turniej piłki ręcznej chłopców klas piątych z wszystkich wągrowieckich szkół podstawowych.

To nie jedyne wydarzenie organizowane tego dnia w „Jedynce”. 21 marca to również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Tego dnia do naszej szkoły przybyli podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i Warsztatów Terapii Zajęciowej, by razem z najmłodszymi uczniami przywitać wiosnę. Społeczność szkolna, solidaryzując się z tymi osobami, założyła kolorowe skarpetki nie do pary.

Dzień Wiosny kojarzy się nam z topieniem Marzanny. I choć obecnie, z uwagi na troskę o środowisko, odchodzi się od tej tradycji, uczniowie chcieli do niej nawiązać. Odbył się więc konkurs na Eko-Marzannę.

Z okazji 30-lecia istnienia szkoły zaproszeni goście wkopali na terenie zielonym przy szkole kapsułę czasu, za pośrednictwem której dzisiejsi uczniowie przekazali wiadomości dla przyszłych uczniów i nauczycieli naszej szkoły.          

Wrażeń tego dnia było wiele. Mamy nadzieję, iż tak przywitana wiosna na dobre pozostanie w naszym kraju.

Comments are closed.