„Zdrowe dzieci – chorym dzieciom!”

      Tradycją już stała się w naszym gimnazjum akcja przeprowadzona przez wolontariuszy  pt. „Zdrowe dzieci – chorym dzieciom!”.  Od kilku tygodni  młodzież  przygotowywała kukiełki, scenografię, jedna z dziewczynek napisała scenariusz spektaklu o Czerwonym Kapturku, Królu – romantyku, nietypowym Wilku…  wolontariusze uczyli się ról z prawdziwie aktorskim zacięciem!

      Finał akcji odbył się 27 stycznia 2014 roku, kiedy to wolontariusze wraz z opiekunem panią, Urszulą Zmudą, udali się do wągrowieckiego szpitala. W malutkiej świetlicy Oddziału Dziecięcego wolontariusze „zmontowali” teatrzyk i zaprezentowali  chorym maluchom swój spektakl pt. „Czerwony Kapturek  inaczej ….” Chore dzieci i ich opiekunowie  oglądali  kukiełki i ich przygody z wielkim zainteresowaniem i przejęciem.  Po spektaklu wolontariusze przedstawili się, złożyli dzieciom ich opiekunom oraz personelowi  oddziału podziękowania i życzenia zdrowia, oraz wręczyli chorym dzieciom prezenty – zabawki zebrane w gimnazjum w ramach akcji „Zostań Świętym Mikołajem”.

      Mali pacjenci Oddziału Dziecięcego  były w tym dniu uśmiechnięte i choć na krótki czas zapomniały o swych problemach zdrowotnych.

      Wolontariusze natomiast odczuwali ogromną satysfakcję z tego, że mogli komuś potrzebującemu sprawić radość, że zdrowe dzieci dały coś z siebie chorym dzieciom…

      Ordynator  Oddziału Dziecięcego dr Adam Pezacki  jak zawsze ugościł nas ciepło na swym oddziale, podziękował  za piękny występ, prezenty oraz za wielkie zaangażowanie młodzieży. BRAWO!

Comments are closed.