Podczas tegorocznych ferii w dnach od 10 do 14 lutego 2014 roku wolontariusze z naszego gimnazjum pod opieką pani Urszuli Zmudy  pełnili dyżury  na Oddziale Dziecięcym w Szpitalu Powiatowym w Wągrowcu.

      W świetlicy oddziałowej spotykały się chore maluchy i wolontariusze, którzy zajmowali się chorymi dziećmi, grali w gry, kolorowali, wykonywali prace plastyczne, lepili z plasteliny oraz bawili się z maluchami. Dzięki tej akcji chore maluchy mogły się zrelaksować i zapomnieć o pobycie w szpitalu natomiast wolontariusze poczuli, że robią coś naprawdę wartościowego, przygotowali się do swych dyżurów wyśmienicie: przynieśli potrzebne materiały, książki,  bez problemów nawiązywali kontakt z maluchami.  

      Akcja „Ferie z chorymi maluchami” wypadła jak co roku bardzo pozytywnie, zadowolone były chore dzieci oraz ich rodzice a wolontariusze mieli ogromną satysfakcję z pracy społecznej  podczas ferii.

Comments are closed.