XXIV Konkurs Wiedzy „Bajkowy Świat”

Mali – WIELCY czytelnicy

    Dnia 28 marca w Rogoźnie odbył się XXIV Konkurs Wiedzy „Bajkowy Świat”. Organizatorem konkursu, którego celem było popularyzowanie czytelnictwa literatury dziecięcej wśród najmłodszych czytelników było Rogozińskie Centrum Kultury. Uczestnicy musieli wykazać się bardzo szczegółową znajomością podanej literatury oraz wiedzą z ekranizacji dwóch książek.

Konkurs podzielony był na dwie kategorie wiekowe:

– II – III klasa szkoły podstawowej (7 drużyn trzyosobowych)

– IV – V klasa szkoły podstawowej (17 drużyn trzyosobowych)

Do konkursu zgłosiły się 24 drużyny z kilku ościennych powiatów.

      Wągrowiec w kategorii klas II – III, reprezentowała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1.

    Uczniowie klasy IIb w składzie : Aleksandra Banaszak, Antonina Banaszak i Tymoteusz Nijaki przez dwa miesiące przygotowywali się do tego trudnego konkursu pod czujnym okiem rodziców i wych. Barbary Nowak. Podczas eliminacji stanęli w szranki ze starszym koleżeństwem z innych szkół. Do półfinału przeszło po 5 drużyn z każdej kategorii wiekowej. Nasi uczniowie sumą punktów zdobyli w swojej kategorii II miejsce czym  zapewnili sobie udział w półfinale. W drugim etapie konkursu uczestnicy odpowiadali drużynowo. Do ścisłego finału  dostały się trzy najlepsze drużyny obu kategorii zdobywając maksymalną ilość – 26 punktów. Nasza szkolna drużyna zdobyła 25 pkt.

      Gratulujemy uczniom klasy IIb osiągnięcia bardzo wysokiego wyniku i życzymy dalszych sukcesów!

 

Comments are closed.