Weihnachtspäckchen – Paczki świąteczne

      5 grudnia dotarły do naszej szkoły upominki świąteczne dla 20 uczniów i uczennic biorących udział w wymianie językowej od ich koleżanek i kolegów ze szkoły w Adendorfie. Dostarczyła je delegacja z Urzędu Powiatowego Lüneburg z panią Christą Krüger na czele. Wielki worek z prezentami został dostarczony podczas trwania spektaklu mikołajkowego,a więc była to chyba „sprawka” świętego Mikołaja. Goście z Niemiec byli bardzo zaskoczeni i zachwyceni widokiem 22 Mikołajów czekających na nich w szkole. Zrobili zdjęcia i nakręcili krótki filmik z przedstawienia. Wszystko dostarczyli na ręce opiekunki wymiany ze strony niemieckiej, pani Ruthild Raykowski wraz z workiem prezentów, które przygotowali nasi gimnazjaliści dla swoich koleżanek i kolegow z Adendorfu. Zdjęcia z naszych „Mikołajek” wyświetlane są  na monitorach podczas przerw w holu głównym partnerskiej szkoły niemieckiej. Wszyscy są zachwyceni!
      Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie szkoły w Adendorfie przekazali na ręce pani Cecylii Szalskiej i pani Małgorzaty Relis-Krenc życzenia świąteczne i noworoczne dla wszystkich w naszym gimnazjum.
        Fröhliche Weihnachten und ein glückliches Neues Jahr!

 

Comments are closed.