Turniej Wiedzy Pożarniczej

      Dnia 14 kwietnia 2014 roku trzech uczniów z naszego gimnazjum: Krystian Kapałczyński, Mateusz Nowicki, Kacper Zawieruszyński  wzięło udział w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom", który został zorganizowany w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu. Chłopakom nie udało się przejść do dalszego etapu turnieju. Jednak bardzo ładnie zaprezentowali się 25 marca 2014 roku w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Wągrowcu na eliminacjach miejskich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom", w którym uczestniczyła młodzież z wągrowieckich szkół.
      Uczestnicy turnieju musieli udzielić odpowiedzi na 30 pytań testowych. Ponadto pięciu najwyżej sklasyfikowanych uczestników w każdej kategorii musiało wykazać się także wiedzą podczas zadawanych przez członków komisj pytań ustnych.
       Zwycięzcami Turnieju w kategorii gimnazjum zostali: Krystian Kapałczyński, Mateusz Nowicki, Kacper Zawieruszyński wszyscy z naszego gimnazjum.
      Puchary i dyplomy, ufundowane przez Urząd Miejski w Wągrowcu, wręczyli najlepszym uczestnikom turnieju Stefan Matuszak – prezes OSP w Wągrowcu oraz Jan Przybył – naczelnik OSP w Wągrowcu. Uczestnicy zwiedzili także Strażacką Izbę Pamięci oraz zapoznali się ze sprzętem będącym na wyposażeniu jednostki OSP w Wągrowcu.

Comments are closed.