W roku 2013/2014 Wielkopolskie Kuratorium Oświaty ogłosiło 12 konkursów przedmiotowych, w których wzięło udział  ponad 55 tysięcy gimnazjalistów z 574 szkół na terenie całego województwa.

      4 kwietnia 2014 r. w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. M. Karłowicza w Poznaniu, podczas uroczystości wręczenia zaświadczeń i nagród, zebrało się blisko 400 laureatów. Miłe słowa i gratulacje dla gimnazjalistów oraz ich nauczycieli skierowali: wojewoda wielkopolski Piotr Florek, wielkopolski kurator oświaty Elżbieta Walkowiak oraz Pełnomocnik Rządu do spraw Równego TraktowaniaAgnieszka Kozłowska-Rajewicz. „Wiedza jest jedyną rzeczą, której wam nikt nie odbierze i wyrównuje szanse na lepszą przyszłość” – powiedziała pani pełnomocnik.

Wśród najlepszych nie zabrało reprezentantów naszej szkoły!

Stanisław Pawłowski z klasy 3D– laureat Wojewódzkiego Konkursu Historycznego, który przygotował się do konkursu z panią Anną Zanto.

Eryk Szpotański z klasy 3E– laureat Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego, przygotowany pod opieką pani Aleksandry Ziętowskiej.

      Eryk jest również finalistą Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego, do którego przygotował go pan Krzysztof Okoniewski. Uczeń uzyskał 39 punktów, a do tytułu laureata zabrakło mu tylko 3 punktów. W finale tego konkursu brało udział 111 gimnazjalistów, a 28 uzyskało tytuł laureata.

      Uczniowie odebrali zaświadczenia, dzięki którym zwolnieni będą z części humanistycznej egzaminu w gimnazjum – Stanisław, a także z części matematyczno-przyrodniczej – Eryk, Ponadto  mogą wybrać wymarzoną szkołę ponadgimnazjalną bez rekrutacji. Oprócz tej najważniejszej nagrody były też książki, pendrivy  i słodycze.

 

Comments are closed.