Szkoła Podstawowa nr 1 stanęła “Do Hymnu”

W piątek 8 października o godzinie 9:45 nasza szkoła wzięła udział w szczególnym wydarzeniu. 257 uczniów z klas II-VIII brało udział w etapie szkolnym Ogólnopolskiego Konkursu “Do Hymnu”. Ten niezwykły chór zaśpiewał trzy pieśni patriotyczne (“Mazurek Dąbrowskiego”, “Gaude Mater Polonia”, “Rota”) i wzbudził zachwyt konkursowego jury, które stanowiła komisja zewnętrzna z Poznania.

Wszyscy czekamy z niecierpliwością na wynik tych muzycznych zmagań. Na razie szkoła i wszyscy uczestnicy szczebla szkolnego otrzymali dyplomy.

Ogromne podziękowania skierować należy do wszystkich śpiewających z “jedynki”, a także do pań nauczycielek, zaangażowanych w przygotowanie konkursu, szczególnie zaś do pani dyrygent Lucyny Walewskiej-Jastrząbek.

Comments are closed.