Przedstawienie multimedialne “Miłość wszystko mi wyjaśniła”

      2 kwietnia 2015 r. przypadała dziesiąta rocznica śmierci wielkiego Polaka, św. Jan Pawła II. Dzień ten stał się okazją do przypomnienia Jego drogi do kapłaństwa i pontyfikatu. W całej Polsce odbywały się liczne uroczystości kościelne i koncerty upamiętniające naszego rodaka. Chór NO NAME pod dyrekcją p. Lucyny Walewskiej – Jastrząbek, chór Maleńki pod dyrekcją p. Tomasza Kotwicy z MDK w Wągrowcu oraz zespół "3 po 3" ze SP 3, wraz z opiekunem, p. Agatą Drążkiewicz  oraz uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wągrowcu wystąpili w przedstawieniu multimedialnym " MIŁOŚĆ WSZYSTKO MI WYJAŚNIŁA". Pomysłodawcą i autorem scenariusza jest p. Izabella Krystkowiak.

      Licznie przybyli goście, na czele ze Starostą Wągrowieckim p. Tomaszem Krancem,  Burmistrzem Miasta Wągrowca p. Krzysztofem Poszwą, ks. Kanonikiem Andrzejem Rygielskim, radnymi Rady Powiatu i Rady Miasta Wągrowca, dyrektorami szkół i mieszkańcy naszego miasta wysłuchali tekstów Jana Pawła II w interpretacji uczniów ZSP nr 1, a także utworów muzycznych w wykonaniu zaproszonych chórów. Dodatkowych wrażeń dostarczyły obrazy i filmy doskonale współgrające z całością przedstawienia, a także piękne oświetlenie, które dopełniło całości. Momentem kulminacyjnym było wykonanie przez połączone chóry tj. przez około 100 osób pieśni Piotra Rubika "TU ES PETRUS"

Występ chóru

https://www.youtube.com/watch?v=SXzpvdM41Mc

      Chór NO NAME wraz z opiekunem składa serdeczne podziękowanie Dyrekcji szkoły oraz państwu Izabelli i Witoldowi Krystkowiakom za zaproszenie naszego chóru do współtworzenia koncertu "MIŁOŚĆ WSZYSTKO MI WYJAŚNIŁA". Państwa propozycja była dla naszego zespołu dużym wyróżnieniem i jednocześnie wyzwaniem, a organizowana wspólnie uroczystość nie okaże się ostatnią.

Comments are closed.