“Otwarte drzwi” dla uczniów szkół podstawowych

      We wtorek, 16 kwietnia 2015 r. odbyły się Otwarte Drzwi dla kandydatów do naszego gimnazjum. Wielu uczniów oraz nauczycieli zaangażowało się w przygotowanie spotkania z szóstoklasistami. Wszyscy wykazali się niezwykłą kreatywnością, zaangażowaniem i inwencją twórczą.
      Na chwilę zaproszeni goście z wągrowieckich szkół podstawowych przenieśli się w krainę baśni. Już od progu witały ich mimy, tajemnicze posągi z… cukierkami. W holu szkoły wielki napis: „Witajcie w gimnazjum”, wydobywający się z lampy Alladyna. Uroczystość rozpoczął taniec w wykonaniu zespołu Keep. Arabska muzyka popłynęła z głośników i wręcz zahipnotyzowała zebranych. Taniec z szarfami spodobał się i na scenie pojawił się Alladyn z cudowną lampą, a następnie Dżin, spełniający najskrytsze marzenia.
      Na ekranie pojawiły się fragmenty filmów na temat działalności grupy teatralnej „Szansa”, chóru No Name, zespołu tanecznego Keep i zespołu wokalno-muzycznego Soprano. Zaprezentowane zostały najwyższe osiągnięcia tych grup oraz sukcesy naszych laureatów w wojewódzkich konkursach przedmiotowych i sportowych. Pokazano radości z życia szkoły, ale i trudy dnia codziennego.
      Przedstawienie przeplatane było występami naszych utalentowanych gimnazjalistów. Teatr „Szansa” zaprezentował krótki spektakl „Bzdurobajka”, chór No Name zaśpiewał do przedstawienia o cudownej lampie Alladyna piosenkę „Obudź się czarny Alibabo”. Agata Kądzielawa aktorsko wykonała piosenkę „Być kobietą”. Zespół Keep zatańczył hip-hop. Na zakończenie chór No Name wykonał pieśń „Alleluja”.
       Po części artystycznej głos zabrała p. Dyrektor, która zaprosiła szóstoklasistów do zwiedzenia naszej szkoły. Można było zobaczyć doświadczenia z fizyki i chemii, dowiedzieć się o pracy strażaka, zagrać w lekturowe koło fortuny, zapoznać się z lekcjami edb i symulatorami opieki nad niemowlętami, a także poznać odnawialne źródła energii. Spora grupa szóstoklasistów chętnie nauczyła się też tańczyć belgijkę. Na korytarzach szkoły zaprezentowano wystawę językową oraz malarzy, którzy tworzyli swoje dzieła na żywo. W sali na parterze zmęczeni uczniowie wraz z opiekunami skorzystali z talentu kulinarnego naszych nauczycieli i gimnazjalistów, którzy na tę okoliczność przygotowali poczęstunek. Wszyscy szóstoklasiści otrzymali też komplet dokumentów.
      Mamy nadzieję, że spotkanie już zintegrowało młodzież ze szkół podstawowych z uczniami naszego gimnazjum. I to bez żadnego „abrakadabra”, jak to było w baśni. 

       Kochani Uczniowie, wspaniali Nauczyciele, wszystkim zaangażowanym w promocję naszej szkoły, dziękujemy.

Organizatorzy

 

Comments are closed.