Poznań w trzech odsłonach

 

      W czwartek 25 października uczniowie klasy 3d i 3g odwiedzili Poznań. Wycieczka, w której brali udział, odsłoniła przed nimi stolicę naszego województwa w kilku perspektywach.

      Pierwszą z nich była perspektywa historyczna, jaką pozwoliły poznać uczniom naszej szkoły spacer po coraz barwniejszej dzielnicy Śródka oraz wizyta w Bramie Poznania ICHOT (Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego). Jest to miejsce, w którym w niezwykle nowoczesny sposób można spotkać się z historią najstarszej części Poznania , jaką jest wyspa Ostrów Tumski. Trwająca 90 minut lekcja historii w takiej formie minęła zupełnie niepostrzeżenie.

      Druga perspektywa to spacer przez Ostrów Tumski i most na Warcie oraz ulicę Chwaliszewo do Starego Rynku i jego okolic. W ten sposób można było na żywo skonfrontować wiele obiektów, które wcześniej pojawiały się w prezentacjach i symulacjach komputerowych. Prócz zabytków atrakcją były gołębie jedzące uczniom z ręki.

      Trzecia perspektywa to spojrzenie na współczesne rozrywki, jakie swym mieszkańcom oferuje duże miasto. Z tej oferty skorzystali gimnazjaliści naszej szkoły, ciesząc się możliwością zabawy w Parku Trampolin Jump Arena Poznań Piątkowo. Dla niektórych było to miejsce świetnej zabawy w powietrzu, dla innych możliwość przeżycia atrakcyjnych  doznań, a nierzadko satysfakcja z pierwszego w życiu salta w powietrzu.

      Uczestnicy wycieczki zorganizowanej przez panią Lidię Ewertowską – Muszyńską, wychowawczynię klasy 3d, wrócili do Wągrowca zadowoleni i bogatsi o nową wiedzę i wrażenia.

 

Comments are closed.