Pokazy doświadczeń w ramach projektu Akademia Uczniowska

      W ramach udziału w projekcie edukacyjnym Akademia Uczniowska realizowanym pod patronatem Centrum Edukacji Obywatelskiej dnia 10 czerwca 2014 roku uczniowie klas trzecich uczestniczyli w pokazie doświadczeń chemicznych przeprowadzonych przez specjalistyczną firmę.
      Na dwie godziny hol naszej szkoły zamienił się w pracownię chemiczno – fizyczną, gdzie zaprezentowano wiele ciekawych doświadczeń. Zobaczyć można było między innymi pokazy z użyciem ciekłego azotu,  samozapłon zapałki, „słoniową pastę do zębów” i wiele innych, ciekawych eksperymentów.  Przeprowadzony pokaz to końcowy etap udziału uczniów w programie, w którym eksperymentowanie to jedna z ważniejszych form rozwijania uzdolnień i zainteresowań uczniów.

Comments are closed.