Laureaci konkursów przedmiotowych

       Dnia 15 kwietnia 2015 r. w Szkole Muzycznej II stopnia im. M. Karłowicza w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczania zaświadczeń laureatom wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Naszą szkołę reprezentowali:

·      –  Dominika Kądzielawa, uczennica klasy 3h, która została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Przygotowała ją p. Anna Kaczanowska.

·      –  Oliwia Szwon, uczennica klasy 3c została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Gimnazjalistkę przygotowała p. Izabela Lisiak.

·      –  Cyprian Bartkowiak, uczeń klasy 3g – laureat Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego. Został przygotowany przez p. Aleksandrę Ziętowską.

      Uroczystość rozpoczęło przemówienie kurator oświaty, p. Elżbiety Walkowiak, która powitała wszystkich laureatów i pogratulowała ogromnego sukcesu. Życzyła dalszych osiągnięć zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Osobne słowa uznania skierowała do nauczycieli, którzy przygotowali laureatów do konkursów. Gratulowała im pomyślnych wyników i podziękowała za trud włożony w przygotowanie uczniów do tego przedsięwzięcia. Swoje przemówienie wygłosił także Wojewoda Wielkopolski p. Piotr Florek.
       Po wystąpieniach zaprezentował się zespół uczniów szkoły muzycznej, który zagrał trzy utwory na akordeonach, m.in. „Taniec z szablami”.
      Ostatnią częścią uroczystości było wręczenie zaświadczeń laureatom oraz nagród w postaci zestawu do nauki języka angielskiego wraz z pendrivem. Po zakończeniu ceremonii zrobiono pamiątkowe zdjęcie naszym laureatom wraz z opiekunami oraz z p. Kurator i p. Wojewodą.
     Oliwia i Dominika są zwolnione z egzaminu gimnazjalnego z matematyki i mają pierwszeństwo w wyborze szkoły średniej. Cyprian jest zwolniony z części przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego i również może w pierwszej kolejności  wybrać dowolną szkołę średnią.

Laureatom gratulujemy.

 

 

Comments are closed.