21 października w Pile odbył się finał VII Ponadpowiatowej Olimpiady Ekologicznej Subregionu Północnej Wielkopolski. Nasze gimnazjum reprezentowali Cyprian Bartkowiak z klasy III g i Kacper Śróda z klasy III h. Uczniowie rozwiązywali test z szerokiego zakresu ekologii. Poziom wiedzy wszystkich uczestników był bardzo wyrównany. Wyróżnienie w finale przyznano Cyprianowi. Obu chłopakom gratulujemy!

W czwartek, 30 października w Centrum Edukacji Ekologicznej w Wągrowcu, odbyło się podsumowanie konkursu fotograficznego pod hasłem „Ptaki w obiektywie uczniów wągrowieckich szkół”. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na los ptaków i piękno przyrody. Poprzez obserwację i fotografowanie ptaków konkurs miał zachęcić młodzież do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, które stanowi alternatywę dla współczesnych form rozrywki. Na konkurs wpłynęły 53 fotografie ze szkół. III miejsce zajął Kacper Zawadzki z klasy I a naszego gimnazjum. Laureaci konkursu otrzymali z rąk wiceburmistrza Grzegorza Kamińskiego dyplomy oraz nagrody.

Przypominamy zainteresowanym uczniom o etapie szkolnym Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego, który odbędzie się 21 listopada br.  (piątek, godz. 13.00). Prosimy zgłaszać się do nauczycieli biologii.