Zajęcia edukacyjne w Centrum Interpretacji Dziedzictwa – Brama Poznań i Ogrodzie Botanicznym w Poznaniu.

       W październiku  grupa uczniów z  kl IId , IIIa,  IIIb  pod opieką nauczycielek: A. Dzwoniarskiej, L. Muszyńskiej,  A. Kłos wzięła udział w zajęciach edukacyjnych  pt. ”Czy zabytek to zabytek?”, które odbyły się w niedawno otwartym  Centrum Interpretacji Dziedzictwa – Brama Poznań. W ramach zajęć uczniowie definiowali  pojęcie zabytek, wskazywali w terenie ich rodzaje, odwiedzili najstarszą  katedrę w Polsce, obserwowali  wykopaliska archeologiczne.
      Kolejnym obszarem edukacyjnym był Ogród Botaniczny. W sali wykładowej uczniowie wysłuchali wystąpienia na temat modyfikacji organów roślinnych. Następnie obserwowali okazy roślin w szklarniach i w otwartym terenie ogrodu botanicznego. Duże wrażenie na uczniach zrobiła kolekcja roślin mięsożernych. Piękna, jesienna pogoda sprzyjała terenowym  obserwacjom przyrodniczym.
      Ostatnim punktem wyjazdu do Poznania było zwiedzanie miasteczka uniwersyteckiego UAM Kampus Morasko w Poznaniu, do którego młodzież wróci w najbliższym czasie na kolejne zajęcia edukacyjne.

Comments are closed.