Dnia 6 lutego 2016 r. w naszej szkole odbył się okręgowy etap Konkursu Przyrodniczego dla Uczniów Gimnazjów i Szkół Podstawowych pt . "Rośliny i zwierzęta polskich gór";, który zorganizowany został przez Polskie Towarzystwo  Ochrony Przyrody "Salamandra". W konkursie wzięło udział  26 uczestników z 7 szkół powiatów obornickiego i wągrowieckiego. Uczestnicy konkursu rozwiązywali bardzo trudny test wiedzy związanej z tematem przewodnim konkursu. Zgodnie z regulaminem do etapu wojewódzkiego mogło zakwalifikować się tylko 2 uczestników. Udało się to osiągnąć: Magdalenie Zydorczak z Prywatnego  Gimnazjum nr 1 w Obornikach Wlkp. i Aleksandrze Dajemie z Zespołu Szkół w Gościejewie. Uczniowi naszej szkoły Kacprowi Kosmatce –  do awansu zabrakł 1 punkt. Wszystkim uczestnikom gratulujemy bardzo rozległej wiedzy przyrodniczej i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach przyrodniczych. Nad przebiegiem konkursowych zmagań w naszym gimnazjum czuwały nauczycielki biologii: M. Kamińska  i L. Muszyńska.

Comments are closed.