IX Powiatowy Konkurs Recytatorski “Między wierszami”

      W sobotę, 13 lutego w auli I LO w Wągrowcu odbył się IX Powiatowy Konkurs Recytatorski "Między wierszami", zorganizowany przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej. Nasza szkołę reprezentowali uczniowie pani Lucyny Walewskiej- Jastrząbek, pani Marii Rękosiak oraz pani Emilii Bąk. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach: poezja śpiewana i recytacja tekstów poetyckich. W kategorii poezja śpiewana wystąpili: Emilia Milewska, Agata Kądzielawa, Julia Tucholska, Antoni Antkiewicz, Anna Ewertowska, Alicja Malak, Laura Dąbrowska oraz Patrycja Białachowska, Angela Zamorska i Daria Kręcichwost. III miejsce zajęła Agata Kądzielawa (występ Agaty można zobaczyć tutaj), która wykonała piosenkę "Zakwitnę różą", a wyróżnienie zdobyła Julia Tucholska za wykonanie piosenki "Tango Tandresse" (występ Julii można zobaczyć tutaj).
      Recytatorzy również wspaniale się zaprezentowali. W kategorii recytacja wystąpiły: Weronika Stawicka z klasy II b, Oliwia Kilichowska, II b, Dobrochna Krenc z klasy I a, Katarzyna Wojtecka, I a. Wyróżnienie zdobyła Weronika Stawicka.
      Nagrody przyznało profesjonalne jury w składzie: Jan Kasper – przewodniczący, Agnieszka Świtoniak i Monika Hoffmann, wsłuchując aż 52 wykonania. Gratulujemy.

Comments are closed.