Gala Gwiazd – zakończenie roku

       Tegoroczne pożegnanie absolwentów naszego gimnazjum przyjęło formę Gali Gwiazd. W części oficjalnej spotkania dyrektor szkoły pani Danuta Kaniewska przedstawiła osoby, które na egzaminie gimnazjalnym osiągnęły najwyższe wyniki oraz przypomniała, jak dokładnie trzy lata temu, przedstawiano im sylwetkę ucznia gimnazjum. Galę rozpoczął krótki skecz rozgrywający się na widowni, następnie przy dźwiękach festiwalowych fanfar po czerwonym dywanie, w blasku fleszy, na scenę wkroczyli jej prowadzący: Pola Dobrogojska w kreacji Angeliny Jolie i Franciszek Piekutowski, niczym Al Capone. Swoje pojawienie się skomentowali w ten sposób, że szkoła to plan filmowy, a nauczyciele i uczniowie to aktorzy, którzy wspólnie odgrywają swoje role zapisane w scenariuszu, jakim jest program nauczania. Dzięki Szkolnej Kronice Filmowej, pokazanej w humorystycznej formie, przypomnieliśmy sobie wiele faktów z trzyletniego pobytu uczniów w gimnazjum. Następnie prowadzący przedstawili nominowanych. Kategorie Gali stanowiły łacińskie słowa, które dały możliwość znalezienia złotej myśli, stanowiącej komentarz w wielu przedstawianych sytuacjach. Galę Gwiazd uświetniły występy wokalistek: Angeli Zamorskiej, Agaty Kądzielawy oraz Konstancji Jedwabnej. Poza tym wystąpiła Wiktoria Adamska w monologu w gwarze poznańskiej oraz niezastąpiony zespół KEEP. W czasie uroczystości pożegnania absolwentów nie zabrakło też stałych punktów: prezentacji stworzonych przez poszczególne klasy oraz przyznania Złotych Gąsek. Gala zakończyła się podziękowaniem dla grona pedagogicznego, które w imieniu gimnazjalistów odczytał Kamil Grzemski. Dodatkową atrakcją spotkania był fakt, że każdy chętny, mógł sobie zrobić zdjęcie na czerwonym dywanie lub na specjalnie przygotowanej na to spotkanie ściance. Ci, którzy skorzystali, poczuli się jak prawdziwe gwiazdy.
      Galę przygotowali absolwenci klas trzecich, nad którymi czuwały panie: Arleta Konieczna, Beata Pałuka, Maria Rękosiak oraz Anna Żelazowska.

 

Comments are closed.