Finaliści, Super Szkoła i Super Belfer, czyli Szkoła nr 1 w Wągrowcu potęgą w programowaniu!

W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dwóch ważnych konkursach programistycznych, w których odnieśli sukcesy.

W Ogólnopolskim Konkursie Programistycznym „Wyzwanie Programowanie”, który trwał od kwietnia do czerwca 2021 r., wzięło udział ośmiu uczniów klas IV i jeden uczeń klasy III. Konkurs składał się z IV tur i finału. Ilość rozwiązanych zadań oraz czas ich rozwiązania decydował o zakwalifikowania się ucznia do finału. Aż czterech naszych czwartoklasistów zakwalifikowało się do finału i uzyskało tytuł finalisty: Jakub Kuźniarek, Lena Kabacińska, Michał Bachta, Wojciech Łakomy. Bardzo blisko finału była Martyna Grzesik. W III turze uczeń Jakub Kuźniarek uplasował się na 11 miejscu w kraju, rozwiązując wszystkie 10 zadań w czasie 10 min 59 s (na przewidziane 4 godziny).

Ponadto nasza szkoła znalazła się wśród 50 wyróżnionych szkół w Polsce otrzymując certyfikat SUPER SZKOŁY PIXBLOCKS, a nauczyciel Danuta Kaniewska certyfikat SUPER BELFRA.

Wcześniej, bo od 23-29 listopada 2020 r. jeden uczeń klasy III i dziewięcioro uczniów klas IV wzięło udział w Polskiej Edycji Międzynarodowego Konkursu „Pix Programming Challenge”. Siedmioro z nich zostało półfinalistami: Jakub Kuźniarek, Lena Kabacińska Michał Bachta, Wojciech Łakomy, Martyna Grzesik, Cyprian  Kowalski, Tymoteusz Nijaki.

Najmłodszy nasz programista to uczeń klasy III, Krzysztof Bryliński. Krzysztof robi bardzo duże postępy i jest naszą nadzieją na przyszły rok.

Warto nadmienić, że sukcesy programistyczne są możliwe, ponieważ uczniowie ci uczą się programowania ponad trzy lata: na lekcjach informatyki od klasy 1 oraz na kółku informatycznym. Uczniów do konkursów programistycznych przygotowuje nauczycielka informatyki pani Danuta Kaniewska. Uczniowie już deklarują chęć dalszej nauki programowania.

Comments are closed.