Awans do półfinału Mistrzostw Polski

      Podopieczni Dariusza Andrzejczaka są w najlepszej 16-nastce kraju. Awansowali do pfinału Mistrzostw Polski w Piłkę Ręczną Chłopców w kategorii modziki. W dniach 13 -15 maja 2016 r. w Bydgoszczy rozgrywali zawody ćwierćfinałowe, w których zajęli II miejsce ulegając tylko gospodarzowi imprezy UKS Ułan Bydgoszcz. Mecz zakończył się wynikiem 19-25. Kolejne spotkania kończyły się dla naszych gimnazjalistów sukcesem. Wygrali ze Szczecinem 26-21 i Kostrzyniem 25-23. W ostatnim meczu całego turnieju Szczecin wygrał z Bydgoszczą 17-15 i o awansie do półfinałów decydowała ilość bramek zdobytych miedzy zespołami.
      Kolejny etap to rozgrywki za dwa tygodnie 27-29 maja gdzie nasi chłopcy zagrają w Poznaniu o awans do finałów Mistrzostw polski.
      Gimnazjaliści otrzymali okazały puchar Prezydenta Bydgoszczy, który wręczał rodowity wągrowczanin, pan profesor Bernard Mendlik, Dziekan Wydziału Edukacji Muzycznej Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy,  wice prezes AZS UKW BYDGOSZCZ.
      Skład naszej drużyny oraz bramki strzelone przez poszczególnych zawodników: Przemysław WRZESIEŃ, Dawid BRANT, Andrzej KRZYMIŃSKI (1), Filip LEWANDOWSKI (5), Filip LISKE (2), Szymon BACZYŃSKI (1), Kacper KOZAK (4), Mikołaj SOBKOWIAK (10),  Wojciech BABIACZYK, Kacper JANKOWSKI, Bartosz WŁODARCZYK i Maciej BINIEWSKI.

Comments are closed.