Wyróżnienie dla Agaty Kądzielawy na XII Ogólnopolskich Spotkaniach z Muzyką Filmowa i Musicalową SZLAGIER 2016

      W minioną sobotę, 14 maja na scenie kinoteatru Adria w Bydgoszczy wystąpiło blisko 45 uczestników XII Ogólnopolskich Spotkań z Muzyką Filmową i Musicalową "Szlagier". Wszyscy wykonawcy prezentowali się w grupach wiekowych. W gronie finalistów z gimnazjum znalazła się uczennica naszej szkoły Agata Kądzielawa, która zaprezentowała się w standardzie jazzowym "At last" z repertuaru Etty James z filmu pt. "Cadillac Records". Sama kwalifikacja do finału była już dla Agaty ogromnym osiągnięciem, gdyż znalazła się w wąskim, bo zaledwie 16-osobowym gronie finalistów gimnazjum zgłoszonych z całej Polski. Po części konkursowej wszyscy finaliści spotkali się na warsztatach z aktorką teatralną i serialową, wokalistą Katarzyną Żak. Po spotkaniu odbył się koncert laureatów, podczas którego jury: Joanna Zagdańska – wokalistka jazzowa, Piotr Salaber – kompozytor oraz Małgorzata Grela – solistka Opery Nova w Bydgoszczy ogłosiło werdykt. W każdej kategorii przyznano trzy miejsca i jedno wyróżnienie. Agata została dostrzeżona przez jurorów i otrzymała wyróżnienie XII Ogólnopolskich Spotkań z Muzyką Filmowa i Musicalową Szlagier 2016. Następnie  wszyscy uczestniczyli w koncercie z udziałem gości specjalnego – Katarzyny Żak. Do występu Agatę przygotowała p. Lucyna Walewska – Jastrząbek.

Comments are closed.