Za nami przeżycia związane z Rekolekcjami Wielkopostnymi. W tym roku szkolnym były one niezwykłe. W ciągu trzech dni młodzież mogła przystanąć na chwilę i zastanowić się nad swoim życiem.
      W poniedziałek gimnazjaliści obejrzeli film pt. „Czy naprawdę wierzysz?” Fabuła filmu dotyczyła grupy zabłąkanych dusz krążących po świecie w różnych kierunkach. Wszystkie łączyła jednak tęsknota za czymś więcej. Gdy ich losy niespodziewanie się przecięły, każda odkryła nową siłę w krzyżu i Chrystusie. Nawet jeżeli okazało się, że bohaterowie nie wierzą. To dzieło, w którym twórcy pytają czy naprawdę wierzysz?, bo prawdziwa wiara wymaga działania. Film sprawia, że widz wychodzi z kina z pytaniem, czy krzyż Jezusa i jego ofiara istnieją w jego życiu.
      Drugiego dnia gimnazjaliści spotkali się w budynku szkoły na przedstawieniu pt. „Rozmnożenie chleba”. Uczniowie zagrali scenę rozmnożenia chleba przez Jezusa. Za pomocą pięciu bochenków nasycił On tysiące ludzi. Każdy z obecnych mógł zinterpretować to zdarzenie indywidualnie. Życie stawia wiele wyzwań, nie trzeba martwić się o możliwość świadczenia o Chrystusie. Podobnie jak chlebem możemy dzielić się uśmiechem, przyjaźnią i koleżeńską pomocą. W tym dniu bohaterką spotkania była też Dominika, która opowiadała o sobie. Mówiła o roli Boga w jej życiu. Dała tym samym świadectwo obecności Stwórcy w jej życiu. Na zakończenie wszyscy odmówili modlitwę, poprzez którą każdy mógł zawierzyć siebie Chrystusowi.
      Przez trzy dni młodzi gimnazjaliści spotykali się również z księdzem rekolekcjonistą, Radosławem Rakowskim z parafii Stanisława Kostki w Poznaniu, który jest także duszpasterzem akademickim. W swoim słowie do młodzieży ksiądz przedstawił swoje życie, powiedział czym zajmuje się na co dzień.  Mówił o tworzeniu  dobra, które jest potrzebne każdego dnia. Zachęcał do  wzajemnej mobilizacji, by zmieniać świat. Każdy w swoim życiu jest powołany do tego, by spełniać określone role w życiu. Wykorzystując swoje talenty, wiedzę, umiejętności, człowiek jest wolny i może zrobić coś dla drugiej osoby.
      W środę, na zakończenie rekolekcji, dla wszystkich została odprawiona Eucharystia, na której podsumowano wszystkie spotkania.