XI Powiatowy Sejmik Gimnazjalnych Samorządów Uczniowskich

      26 kwietnia 2017r. w Zespole Szkół Gimnazjum im. dr. Piotra Kowalika w Gołańczy odbył się XI Powiatowy Sejmik Gimnazjalnych Samorządów Uczniowskich. Jak co roku, w obradach brali udział przedstawiciele RSU naszego gimnazjum w składzie: Pola Dobrogojska – 3a, Jakub Muszyński – 3a oraz Franciszek Piekutowski – 3b wraz z opiekunem RSU p. Dariuszem Bąkiem. Tematem przewodnim obrad Sejmiku był „Współczesny lokalny bohater”. Poszczególne delegacje, a było ich osiem, wyświetliły prezentacje przedstawiające lokalnych bohaterów. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że bohaterem jest nie tylko ta osoba, która walczyła za ojczyznę, ratując życie innych, ale także ta, która wspiera nas dobrym słowem czy radą.
      W drugiej części delegacje wzięły udział w warsztatach. Zostały podzielone na trzy zespoły i zajmowały się opracowaniem przydzielonego zagadnienia. Współpraca przebiegała pomyślnie, a na jej zakończenie przedstawione zostały wyniki pracy. Tą częścią zakończył się XI Powiatowy Sejmik Gimnazjalnych Samorządów Uczniowskich, a gimnazjaliści wrócili do szkoły mądrzejsi i bogatsi o nowe spostrzeżenia oraz doświadczenia. Mamy nadzieję, ze będziemy mieli jeszcze szansę brać udział w podobnym, tak udanym wydarzeniu.

Comments are closed.