Wycieczka do Palmiarni w Poznaniu

W poniedziałek 29.01.2024 r. uczniowie klas 4e oraz 5d wraz z opiekunami uczestniczyli w fantastycznej i wyjątkowej wycieczce do Poznania. Wyruszyli pociągiem, by wspólnie zwiedzić największą w Polsce i  najstarszą w Europie Palmiarnię, która już od 113 lat znajduje się w Parku Wilsona.

Uczniowie dowiedzieli się od miłych przewodników o sposobach przetrwania w tropikalnej dżungli.  Otrzymali różne olejki zapachowe, ziarna czy przyprawy, które mogli powąchać, dotknąć czy nawet spróbować. Wrażenia dodatkowo wzbogaciły odgłosy żywych ptaków, szum wody i akwaria pełne egzotycznych ryb. Wykorzystując bogatą ekspozycję Palmiarni, uczniowie dowiedzieli się, które rośliny gromadzą wodę, które dają pożywienie, a które mogą nawet zabić.
W dziewięciu pawilonach prezentowanych było ponad tysiąc gatunków roślin, w akwariach 170 gatunków ryb oraz około 50 gatunków roślin wodnych. Poszczególne pawilony prezentowały roślinność określonej strefy klimatycznej, w tym roślinność klimatu umiarkowanego, subtropikalnego, tropikalnego, sukulenty i kserofity starego i nowego świata, a także roślinność sawanny.

Następnie uczniowie wraz z opiekunami udali się do McDonald’s, by wspólnie zjeść posiłek. 

Wycieczka przebiegła w cudownej atmosferze i w wyśmienitym towarzystwie. 

Opiekunowie klas : Beata Kantorska, Monika Górska, Joanna Sobieska oraz Waldemar Hoffmann.

Comments are closed.