Wybory do Samorządu Uczniowskiego SP1

W środę 20 października w naszej szkole odbyły się  wybory do Samorządu Uczniowskiego. Było to bardzo ważne wydarzenie dla całej społeczności szkolnej. Wybory zostały poprzedzone kampanią. Kandydatki przygotowały plakaty, na których zamieściły swoje pomysły. Ponadto zaprezentowały swoje postulaty wyborcze podczas apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Głosowanie było tajne, każdy uczeń klas IV-VIII mógł oddać swój głos na wcześniej przygotowanych kartach.

Uczniowie zadecydowali, iż rolę przewodniczącej będzie pełnić Marta Szymańska, jej zastępcą zostanie natomiast Marta Dembińska – obie są uczennicami kl. VIII a.

Gratulujemy i zachęcamy uczniów do wspierania dziewcząt w podejmowanych przedsięwzięciach.

Opiekę nad prawidłowym przebiegiem wyborów sprawowały panie Agnieszka Kuchta oraz Kinga Muszyńska-Greser.

Comments are closed.