Wągrowiec solidarny z Ukrainą

Do naszego miasta codziennie trafiają kolejni obywatele Ukrainy szukający schronienia w związku ze zbrojną napaścią Rosji na ich kraj. 

W budynku dawnej Bistrostacji powstał miejski punkt przyjmowania i wydawania pomocy rzeczowej przeznaczonej dla uchodźców wojennych, który czynny jest cały tydzień: od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 19:00., w sobotę od 9:00 do 19:00 oraz w niedzielę od 10:00 do 18:00.

W tym miejscu obywatele Ukrainy mogą liczyć na pomoc rzeczową taką jak ciepłe ubranie i podstawowe środki czystości i higieny osobistej. Każdy otrzymuje również zapas produktów żywnościowych oraz ulotkę w języku ukraińskim zawierającą najważniejsze informacje i numery telefonów, które mogą być przydatne w przypadku pozostania na terenie Wągrowca.

Dary od mieszkańców i różnych instytucji zaangażowanych w pomoc cały czas napływają, jednak w minionych dniach w związku z dużym napływem uchodźców, bardzo szybko stopniały zapasy pożywienia. Obecnie najbardziej potrzebne są produkty żywnościowe z długim okresem trwałości to:

– makarony,

– ryż,

– gotowe dania w słoikach (np. pulpety) i gotowe sosy,

– konserwy mięsne i rybne,

– wysokokaloryczne przekąski,

– batony, czekolady i inne słodycze dla dzieci,

– mleko pasteryzowane,

– płatki śniadaniowe,

– mleko UHT,

– kawa, herbata i cukier,

– jedzenie dla małych dzieci: mleko w proszku, kaszki, musy owocowe, obiadki w słoikach.

Cały czas mogą się również zgłaszać osoby, które są gotowe przyjąć uchodźców wojennych pod swój dach – numer telefonu miejskiego koordynatora 603 202 989. 

Comments are closed.