Szkolny Konkurs Historyczny “W ŚWIECIE STAROŻYTNEJ GRECJI I STAROŻYTNEGO RZYMU”

Uczniowie klas piątych, w ramach ścieżki międzyprzedmiotowej – historia i język polski, realizowali materiał dotyczący starożytnej Grecji, starożytnego Rzymu oraz poznali treść wybranych mitów. Swoją wiedzę pogłębiali i utrwalali poprzez wykonywanie rysunków, pisanie prac literackich,  a także przygotowanie prezentacji. Zwieńczeniem ich „starożytnych” działań, był udział w szkolnym konkursie historycznym (08.05.2023), tematycznie związanym z zagadnieniami omawianymi na lekcjach języka polskiego oraz historii. Test konkursowy składał się z dwóch części: historycznej oraz mitycznej. Najwięcej punktów, wśród 19 uczestników konkursu, zdobyła MONIKA BARTOSZEWICZ, ucz. kl.5c, na drugim miejscu znalazł się ADAM MATUSZCZAK, ucz. kl. 5b, a na trzecim PIOTR SIELEWICZ, ucz. kl. 5a, wyprzedzając o 0,5 punktu HUBERTA GRABOWSKIEGO, ucz. kl. 5d. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy wspaniałych wyników! Starożytna „przygoda” zakończyła się wielkim, współczesnym zwycięstwem!

Konkurs zorganizowały i przeprowadziły: p. Anna Kłos – nauczycielka historii oraz p. Agnieszka Echaust- Strzelecka – nauczycielka języka polskiego.

Comments are closed.