SP1 w PÓŁFINALE WOJEWÓDZKIM MISTRZOSTW REJONU PILSKIEGO W PIŁKĘ RĘCZNĄ

Mistrzostwa Rejonu Pilskiego w Piłkę Ręczna kl. VI w ramach XXV edycji Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS Wielkopolska odbyły się 4 marca w hali wągrowieckiego OSIR-u. Oprócz gospodarzy – SP 1 Wągrowiec udział wzięły w nich jeszcze trzy drużyny: z SP Krzyż, SP Budzyń i SP Gołańcz. Mecze rozgrywano każdy z każdym. W finale SP1 Wągrowiec pokonała SP Gołańcz 20-17, zdobywając pierwsze miejsce i awans do półfinałów wojewódzkich, natomiast w małym finale w meczu o III miejsce zespół z Krzyża minimalnie pokonał SP Budzyń 17-16. Najlepszym strzelcem turnieju został Bartek Sawicki – 18 bramek, najlepszym bramkarzem był Patryk Lange – obydwaj z SP Gołańcz, a najlepszym zawodnikiem MPV turnieju został Janek Smoliński z SP 1 Wągrowiec. Zespół naszej szkoły wystąpił w składzie: Michał Babiaczyk, Borys Olech, Adam Strzelecki, Cezary Janowiak, Jan Smoliński, Jan Kośmicki, Jędrzej Małkowski, Szymon Gogolewski, Ignacy Szyperski, Dawid Głowiński i najmłodszy w zespole – Olivier Jurkowski. Opiekunami zespołu byli: pani Agnieszka Kuchta oraz panowie Krzysztof Olszak i Dariusz Andrzejczak 

Serdecznie dziękujemy panu Łukaszowi Smolińskiemu, sponsorowi pucharów i statuetek oraz pani dyrektor OSiR-u za udostępnienie hali sportowej. 

Comments are closed.