SCHÜLERAUSTAUSCH 12.05.-19.05. 2014

      W dniach 12-19 maja odbyła się wymiana językowa między partnerską szkołą Am Katzenberg w Adendorfie, a uczniami naszego gimnazjum. W wymianie uczestniczyło 20 uczniów z klas pierwszych  i drugich naszej szkoły, w tym 15 dziewcząt i 5 chłopców. Do szkoły w Adendorfie grupa przybyła około godziny 17.00. Odbyło się oficjalne powitanie i wszyscy udali się do rodzin niemieckich. W kolejnych dniach odbywały się zajęcia w szkole: techniczne, kulinarne i sportowe. Gimnazjaliści zwiedzili Lüneburg oraz Hamburg oraz spotkali się z burmistrzem Adendorfu. Na zakończenie pobytu, podczas gry terenowej, uczniowie mieli wykonać zdjęcia do wspólnego projektu „Przyjaźń w obiektywie”. Z najładniejszych fotografii powstał kolaż, który został powieszony w holu szkoły. Uczestnicy byli zaszczyceni, mogąc brać udział w tej wymianie. Było fantastycznie! Wspaniały program! Wspaniałe rodziny! Wspaniałe wspomnienia! Z radością wszyscy powitają  niemieckich przyjaciół w maju przyszłego roku. 

Comments are closed.