Pierwszaki uczą się dbania o swoje bezpieczeństwo

Dbanie o bezpieczeństwo swoje oraz innych to jeden z celów programu edukacyjnego pt. „Super Wiewiórka Przyjaciółka Oli i Kuby", który realizowany jest w Szkole Podstawowej nr 1 w klasach pierwszych. Dnia 30 października uczniowie klas 1a, 1b i 1c, a 4 listopada klas 1d i 1e wybrali się z wizytą do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu. Przy mobilnym stymulatorze zagrożeń pożarowych dzieci poznały realne zagrożenia, jakie mogą wystąpić w domu i uczyły się, jak im zapobiegać oraz co zrobić, jeśli takie zagrożenie wystąpi. Obejrzały także film edukacyjny i przypomniały sobie numery alarmowe. Na zakończenie wszystkie pierwszaki zostały obdarowane słodyczami. Dzieci pięknie podziękowały panom strażakom za ich codzienny trud wkładany w tak ciężką i odpowiedzialną pracę. Na ręce jednego z nich wręczyły podziękowanie i prace plastyczne przygotowane przez dzieci z wszystkich klas pierwszych.

 

Comments are closed.