Pierwsza przygoda na turnieju piłki ręcznej

      W dniach 26 – 28 września 2014 r. grupa naszych piłkarzy ręcznych z klasy sportowej brała udział w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej rozgrywanym w Buku. W turnieju, oprócz naszego zespołu, wzięło udział 12 drużyn z następujących miast: Olsztyna, Gorzowa Wielkopolskiego, Bydgoszczy, Poznania, Kościana, Gołańczy, Buku, Kalisza. Wszystkie zespoły podzielone były na dwie grupy. Szczypiorniści przegrali  spotkania z następującymi wynikami: 3 : 26 z Bydgoszczą, 2 : 11 z Kościanem, 5 : 11 z Kaliszem, 6 : 13 z Poznaniem oraz  prawie zremisowali z gospodarzami 5 : 6. W meczach rozgrywanych w niedzielę drużyna wygrała z Bydgoszczą II 7 : 4. Piłkarze wiedzieli, że nie zajmą ostatniego miejsca w turnieju, walczyli więc o IX miejsce,  przegrywając  z lokalnym rywalem Kasztelanem Gołańcz   6 : 12. Ostatecznie uplasowali się na  X miejscu. Cóż powiedzieć… Miejsce odległe ale nie tylko wynik był sam w sobie celem wyjazdu. Powyższa grupa chłopców pierwszy raz była na takim, trzydniowym wyjeździe. Dla kilkorga z nich były to pierwsze mecze, dla pozostałych pierwsza przygoda z piłką. – "Myślę, że podpatrywanie najlepszych (turniej wygrał zespół z Gorzowa aktualny mistrz Polski w tej kategorii wiekowej), integracja zespołu bazującego na klasie I f pozwoli perspektywicznie patrzeć w przyszłość. A ilość lekcji związanych z piłką ręczną przyniesie lepsze rezultaty w niedługim czasie" – powiedział Dariusz Andrzejczak, opiekun grupy.
      Gimnazjum reprezentowali: Wojciech Babiaczyk (najlepszy zawodnik drużyny w nagrodę otrzymał sportową torbę), Maciej Biniewski, Szymon Baczyński, Andrzej Krzymiński, Kacper Kozak, Filip Liske, Mikołaj Sobkowiak, Przemysław Wrzesień, Filip Lewandowski, Kamil Małecki, Dawid Brant, Kacper Jankowski, Bartosz Włodarczyk.
      Szczególne podziękowania uczniowie i opiekun, pan Dariusz Andrzejczak,  kierują  na ręce kierownika zespołu,  pana Marcina Liske, który z dwojgiem  innych rodziców był współsponsorem nowych koszulek i dresów.  Przed wyjazdem pełniąca obowiązki dyrektora szkoły, pani Danuta Kaniewska, wręczała je  każdemu z zawodników.

Comments are closed.