Nasi na konkursie SALAMANDRA

Gdzie buduje gniazdo bocian czarny, a gdzie odbywa lęgi batalion? Które ptaki odbywają u nas piękne tańce godowe, a które są zagniazdownikami ? Na te i na wiele innych pytań w sobotę 9 marca starały się znaleźć odpowiedź uczennice klasy VIC: Hania Czarnecka, Konstancja Malec i Monika Kujawa. Brały one udział w etapie wojewódzkim konkursu przyrodniczego PTOP SALAMANDRA – “Ptaki terenów podmokłych”.

Uczestnicy z całej Wielkopolski, którzy wcześniej przeszli etap szkolny konkursu i zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego, najpierw rozwiązywali test, a w części finałowej rozpoznawali ptaki po: ich śpiewie, odgłosach, fotografiach lub opisach. Bardzo trudne pytania wywoływały spory nawet wśród ornitologów, którzy towarzyszyli przebiegowi konkursu.

Uczennice uzyskały dobre wyniki  i znacząco poszerzyły swoje wiadomości o ptakach  terenów podmokłych w Polsce.

W trakcie wcześniejszych przygotowań do konkursu uczennice brały udział w bardzo ciekawych   zajęciach ornitologicznych na ekspozycji przyrodniczej Muzeum Regionalnego w Rogoźnie Wlkp. (bardzo polecamy to miejsce).

Za rok kolejna edycja konkursu. Tym razem tematem przewodnim będą wiadomości o ptakach, które zamieszkują nasze miasta. Serdecznie zapraszamy.

Do konkursu uczennice przygotowała pani Lidia Ewertowska-Muszyńska.

Comments are closed.