“JEDYNKA” SOLIDARNA Z UKRAINĄ

Rada Rodziców we współpracy z Samorządem Uczniowskim Szkoły Podstawowej nr 1 organizuje zbiórkę dla ludności ukraińskiej przybywającej do naszego miasta. To, co najbardziej potrzebne jest na chwilę obecną, to przede wszystkim podstawowe środki czystości oraz artykuły szkolne dla dzieci typu: kredki, pisaki, farbki, kolorowanki, zeszyty, bloki itp. oraz małe przytulanki – dzieci są bardzo przerażone sytuacją. Mile widziane są kartki od polskich dzieci np. “Witamy Was” po ukraińsku albo inne, niezwykle ważne dla nich, słowa wsparcia. Dary uczniowie mogą dostarczać do swoich sal lekcyjnych.

We wtorek 1 marca w naszej szkole rusza sklepik, w którym uczniowie oraz pracownicy będą mogli zakupić domowe ciasta, babeczki i inne słodkości oraz wodę i napoje. Sklepik będzie mieścił się w sali nr 20 na parterze. Cały uzbierany dochód z tej akcji zostanie przekazany na pomoc finansową dla napływającej ludności ukraińskiej.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym, Rodzicom oraz Uczniom naszej szkoły za wsparcie i okazane wielkie serca. Jednocześnie zachęcamy do wsparcia i dziękujemy za każdą pomoc.

Comments are closed.